معرفی سايتهاي مربوط به زمين لرزه

 

سلام

امروز چند سايت در مورد زلزله و زمين لرزه معرفي ميكنم.اولين سايت مربوط به > بخش زلزله شناسي سازمان زمين شناسي آمريكا است كه اطلاعات مفيدي در مورد زلزله دارد.از جمله در > اين بخش سايت مطالب آموزشي در خصوص زلزله و ارتباط آن با گسلها و تصاوير مربوطه و ... وجود دارد.

button_plates.gifbutton_fieldtrips.gifbutton_faults.gif

در > اين لينك هم مركز اطلاعات ملي زلزله وابسته به سازمان زمين شناسي آمريكا قرار دارد كه اطلاعات آخرين زلزله هاي سراسر دنيا را در خود دارد و در > اين قسمت سايت شما ميتوانيد با وارد كردن طول و عرض جغرافيايي محدوده مورد نظر خود كليه سوابق لرزه خيزي آنجا را بدست آوريد.(در مورد ايران آرشيو كاملي دارد).همچنين در اين بخش سايت پوسترهاي زلزله هاي اخير از جمله زلزله آوج وجود دارد.

> > در اينجا نيز لينك سايتهاي مرتبط با زمين لرزه وجود دارد. San%20_Andreas_%20Fault.jpg

> > اين سايت را هم كه مربوط به پژوهشگاه بين المللي زلزله شناسي است قبلا معرفي كردم و در زير تصاويري از زلزله هاي اخير ايران و ايستگاه لرزه سنجي آشتيان را مشاهده مي كنيد.

 seismicity.gifashtian1.jpg

/ 4 نظر / 11 بازدید
داريوش کبير

سلام ممنون که به من سر زديد . دوست عزيز وبلاگتون رو بارها ستايش کردم و مرجعی برای خودم ميدانم . دانشجو اکتشاف معدن واحد بافق هستم . علا قه ای به اين رشته ندارم ولی خوب کم و بيش با آن کنار می آيم . با توجه به مطالب پر باری که مينويسيد نوشتن مطالب من ميتواند يک کپی برداری باشد پس همان بهتر که از مطالب خب شما استفاده کنم . تنها کمکی که ميتوانم بکنم در مطلب بعدی وبلاگ شمارو معرفی کنم که مورد استفاده دوستان قرار بگيرد .با تشکر

یه مهندس معدن

سلام خيلی جالب بود در ضمن من لوگو هم ساختم اگه خواستی بيا بگير لينکش کن..

محمد كميجاني

دوست عزيز سلام خيلي خوبه ، بهت تبريك ميگم من هم زمين شناسي خوندم و توي كارهاي آب و منابع آب كار ميكنم ، علاوه بر مطالعاتي كه در آن زمينه داشته ام ، توي كارهاي جامعه شناسي هم تحقيق ميكنم . گاهي هم به وبلاگ شما سر ميزنم موفق باشي

یکی

سلام ..جالبه برای من.. اميدوارم که موفق باشيد