معرفی سايت و نرم افزار زمين شناسی

سلام

با توجه به اينكه مدتي است لينك اينترنتي در مورد علوم زمين معرفي نكرده ام در اين يادداشت لينكي را معرفي ميكنم كه بنظرم خيلي براي دانشجوان و علاقه مندان مفيد است و در ضمن بخشهاي بسيار متنوعي دارد.اين لينك مربوط به > بخش زمين شناسي سايت about.com ميباشد. همانگونه كه ميدانيد اين سايت انواع مباحث را در بر ميگيرد كه علوم زمين نيز بخشي از آن است. ليست نسبتا كاملي از مسايل عنوان شده در اين سايت در > بخش محتواي سايت قرار دارد.از بخشهاي ديگر اين سايت گالري تصاوير زمين شناسي ميباشد كه انواع موضوعات به همراه توضيحات مربوطه را در بر ميگيرد.مثلا در اين لينك كه مربوط به بخش تصاوير كانيها است به معرفي توپاز ميپردازد.

topaz1.jpg در سمت چپ صفحه اين سايت همچنين لينك هاي جالبي بصورت دايركتوري وجود دارد مثلا اين لينك كه به معرفي گوشته زمين (مانتل) پرداخته، از دايركتوري تكتونيك قابل دسترسي است. براي علاقه مندان بحث پيش بيني زمين لرزه نيز اين لينك در سايت وجود دارد. بخش ديگر سايت > تست سوالات زمين شناسي است كه در شاخه هاي مختلف ميباشد.آخرين لينك از اين سايت كه معرفي ميكنم مربوط به لينك هاي خبري علوم ميباشد. توضيح اينكه شما ميتوانيد مشترك مجله الكترونيكي اين سايت نيز بشويد.

در بخش معرفي نرم افزار ها براي علاقه مندان GPS نرم افزار > Oziexplorer را معرفي ميكنم كه كاربرد فراواني در دريافت و ارسال مسير ها و نقاط برداشت از GPS به كامپيوتر و برعكس و همچنين مشخص كردن موقعيت بر روي نقشه دارند و مخصوصا براي دستگاههايي كه قابليت اتصال به كامپيوتر را دارند ايده آل ميباشد. خود من از اين برنامه استفاده كرده ام و اكثر نيازهاي كار من را براورده كرده است.در اين نرم افزار شما با مشخص كردن نوع دستگاه GPS براي برنامه و اتصال آن به كمك كابل مربوطه (در صورت عدم امكان اتصال مستقيم بايستي Way point ها را دستي وارد كنيد) و همچنين انتخاب نقشه اي كه به فرمت عكس بوده و با وارد كردن مختصات چند نقطه شاخص بصورت رقومي در آمده ، موقعيت نقاط برداشت بر روي نقشه مشخص شده و به راحتي ميتوانيد به تجزيه و تحليل اطلاعات مورد نياز بپردازيد.كاربرد هاي ديگر برنامه نيز در سايت مربوطه شرح داده شده است. اين برنامه را ميتوانيد از > اين لينك دانلود كنيد.

 

/ 4 نظر / 62 بازدید
majid

سلام دوست عزيز از شما دعوت می کنم که مطالب جديدی را در وبلاگ بنده مطالعه کنيد. موفق باشيد.

hasty

برای هیچ می نویسم . برای پوچ . برای سطر های خالی نبودنت .. تو نیز می آیی همانگونه که من در این گرداب اسیر شده ام ... سلام جالب بود و اموزنده . طرف ما بیا......

لعل

عالی بود

فردین صلواتی

سلام و ممنون بابت سایت خوبتان / اگر برایتان امکان دارد آدرس وبلاگ بنده را نیز لینک کنید - با تشکر